fbpx

הלוואה בתנאים אטרקטיביים מתוכניות החיסכון

הלוואה בתנאים אטרקטיביים מתוכניות החיסכון

מרבית הגופים המנהלים את קרן ההשתלמות, קופת הגמל והפנסיה שלכם מציעים לכם הלוואות בתנאים עדיפים ללא עמלות ובריבית נמוכה משמעותית מהגופים הבנקאים והחוץ בנקאים. תחשבו פעמיים לפני שאתם הולכים לבנק. איך עושים זאת נכון?

תנאי לקבלת ההלוואה הכי טובה הינה כנגד הכספים שחסכתם בגופים השונים שמנהלים את קרנות הפנסיה, פוליסות חיסכון, קופות הגמל וקרנות ההשתלמות שלכם.

מאחר ואנו נמצאים בסביבת ריבית (הנקבעת ע"י בנק ישראל) נמוכה המשפיעה על ריבית הפריים (ריבית בנקאית) והבנקים והגופים החוץ בנקאים נותנים הלוואות בתוספת ריבית סיכון לפי פרופיל הלקוח כך שבפועל ההלוואות ניתנות בפריים פלוס 3 בממוצע לעומת הלוואות מכספי העמיתים שמתומחרות לפי ריביות זולות בהשוואה לגופים שמנהלים את החסכונות שלנו הריביות נכנסות ישירות לכלל העמיתים בקרן.

הקלות לקבלת ההלוואות מעלה חששות של הרגולטור בתקופת הנגיף קורונה והאפשרויות למינוף החיסכון הפנסיוני ולאחרונה בוצע עדכוני ריביות בחלק מהגופים ובכך נוצר הבדל של תנאי ההלוואות ותקופות ההחזר בין הגופים השונים. יחד עם זאת במרבית הגופים התנאים שתקבלו יהיו לרוב טובים יותר משמעותית מגופי האשראי והבנקים.

היתרון המשמעותי בקבלת הלוואה מהכספים הפנסיונים (הכוללים גם את קרן ההשתלמות) הוא שהחיסכון ממשיך לעבוד בשבילכם ונהנה מהטבות מס בנוסף לתשואה שהשיגה הקרן וגם ישנה אפשרות לפדיון ההלוואה בכל עת ללא עמלות שהנפוצה שבהם הינה "עמלת פירעון מוקדם". להתאמת צרכים מומלץ להתייעץ עם איש מקצוע בעל רישיון בתחום

האפשרות של קבלת ההלוואה מכספי החיסכון מאפשרת לחוסך להימנע ממשיכה של הכספים שנצברו בין אם הן נזילים או לא נזילים. כאשר פדיון מקרן שאינה נזילה שנקרת משיכה שלא כדין מלווה בנוסף גם בתשלום מס גבוה בין 35% ל 50% ופתרון של לקיחת הלוואה למעשה מאפשרת תזרים ללא פגיעה ותשלום מס מיותר.

כדי לקבל הכוונה מקצועית ומותאמת אישית ללא התחייבות הכולל דוח עדכני, ניתן להשאיר פרטים ונחוזר אליכם בהקדם!

יתרונות בקבלת הלוואה מהחיסכון:

  • ריבית נמוכה משמעותית מהבנק ומהגופי חוץ בנקאים.
  • אפשרות לשלם את סכום ההלוואה רק בסוף התקופה.
  • אין עמלת פירעון מוקדם או עלויות נוספות על הקמת ההלוואה.
  • ניתן לקבל ברוב החברות לתקופה ארוכה של עד 7 שנים
  • מאחר ונלקח על חשבון תוכנית החיסכון ניתן תמיד לקזז את ההלוואה מאותה קופה (במידה ונזילה) ולא להמציא כספים יש מאין.
  • יכולת להמשיך להחזיק בחיסכון פטור ממס.
  • חלק מהריבית שמשולמת מוחזרת כתשואה לקופת העמית.

אחרי שבדקנו את הכדאיות בקבלת הלוואה נשאלת השאלה מה האינטרס של הגופים לתת את ההלוואה?

המטרה המרכזית של חברות הביטוח ובתי ההשקעות במתן הלוואות מהחיסכון הפנסיוני הינה האפשרות למנוע מצב של פדיון הקופה ולכן משמש כאמצעי לשימור הלקוח. לקוחות המעוניינים לבצע פדיון לכספים הפנסיונים הכוללים גם את קרנות ההשתלמות מקבלים שיחה טלפונית לרוב מהגוף המנהל ומציעים לו הלוואה בתנאים מצוינים כנגד הכספים בחיסכון כך שהגוף ימשיך לנהל את החיסכון הפנסיוני ולגבות דמי ניהול. בנוסף, חשוב לדעת שכל עוד קיימת הלוואה על הכספים הפנסיוני לא ניתן לנייד את הקופות בין גופים ולכן לפני לקיחת ההלוואה צריך לקחת בחשבון מספר פרמטרים כמו דמי ניהול, מסלול ההשקעה, תשואות וריביות. מומלץ להתייעץ אתנו כאנשי מקצוע בעלי רישיונות בתחום.

אנו מאחורי מאורות רועי שוחטמן ועמית חמו חורטים על דגלנו את הדאגה לאפיקי החיסכון שלך. אצלנו מבינים עד כמה בחירה נכונה של אפיק חיסכון עלולה להיות משימה מורכבת, דווקא בגלל שיש כל כך הרבה אפשרויות על הפרק. לכן, אנו נעשה לך סדר בתיק הביטוחי ונפיק עבורך דוח מסלקה פנסיונית ללא עלות. בשביל לשמוע עוד על קופות גמל וקרנות השתלמות או אפיקים אחרים, עליך רק לפנות אלינו בהקדם.

דרגו את הכתבה post
נגישות