fbpx

ביטוח רכב זול עם הכיסוי המקיף ביותר

ביטוח רכב יכול להוות ביטחון במקרה שאתה מעורב בתאונה או שהרכב נגנב, הושחת או ניזוק מאסון טבע. במקום לשלם מכיס עבור תאונות דרכים, אנשים משלמים פרמיות שנתיות לחברת ביטוח רכב ; לאחר מכן, החברה משלמת את כל העלויות או רובן הכרוכות בתאונת דרכים או נזק אחר לרכב.

•           ביטוח רכב נועד להגן עליך מפני הפסדים כספיים אם אתה מעורב בתאונה או שהרכב ניזוק בצורה כלשהי.

•           פרמיות הן מה שאתה משלם מדי חודש, דו-שנתי או שנתי כדי לשמור על פוליסת ביטוח רכב בעוד שהשתתפות עצמית היא סכומים שאתה משלם בעת הגשת תביעה.

•           חשוב לחפש את תעריפי ביטוח הרכב הטובים ביותר כדי למצוא את הכיסוי המתאים לרכב שלך במחיר הנכון.

מה זה ביטוח רכב?

ביטוח רכב הוא למעשה חוזה בינך לבין חברת ביטוח שבו אתה מסכים לשלם פרמיות בתמורה להגנה מפני הפסדים כספיים הנובעים מתאונה או נזק אחר לרכב  . ביטוח רכב יכול להציע כיסוי עבור:

•           נזקים לרכב, כולל המכונית שלך או רכב של נהג אחר

•           נזק לרכוש או נזקי גוף שנגרמו מתאונה

•           חשבונות רפואיים ו/או הוצאות הלוויה הקשורות לפציעות שנגרמו בתאונה

אי השגת ביטוח הרכב המינימלי הנדרש על פי החוקים עלול לגרום להשעיית הרישיון שלך, קנסות או אפילו מאסר בגין עבירות חוזרות.

עלויות ביטוח רכב

ישנן שתי עלויות עיקריות הקשורות לרכישת ביטוח רכב: פרמיות והשתתפות עצמית.

פרמיות ביטוח רכב משתנות בהתאם לגיל, מין, שנות ניסיון בנהיגה, היסטוריית תאונות והפרות תנועה וגורמים נוספים. שוב, רוב המדינות מחייבות סכום מינימלי של ביטוח רכב. המינימום הזה משתנה לפי מדינה, אבל אנשים רבים רוכשים ביטוח נוסף כדי להגן על עצמם יותר.

בנוסף, אם אתה מממן רכב, המלווה עשוי לקבוע שאתה נושא סוגים מסוימים של ביטוח רכב. לדוגמה, ייתכן שתזדקק לביטוח פערים אם אתה רוכש רכב יקר שסביר להניח יפחת מהר מאוד ברגע שתסיע אותו מהמגרש. ביטוח פערים יכול לעזור לשלם את ההפרש בין שווי הרכב לבין מה שאתה עדיין חייב עליו אם אתה מעורב בתאונה.

רקורד נהיגה גרוע או רצון לכיסוי מלא יובילו לפרמיות גבוהות יותר. עם זאת, אתה יכול להפחית את הפרמיות שלך על ידי הסכמה לקחת על עצמך יותר סיכונים, כלומר הגדלת ההשתתפות העצמית שלך .

ההשתתפות העצמית שלך היא הסכום שעליך לשלם בעת הגשת תביעה לפני שחברת הביטוח תשלם לך דבר בגין נזקים. כך, למשל, הפוליסה שלך עשויה להיות בעלת השתתפות עצמית של סכום מסוים  . הסכמה להשתתפות עצמית גבוהה יותר יכולה לגרום לפרמיה נמוכה יותר, אך תצטרך להיות בטוח למדי שתוכל לכסות את הסכום הגבוה יותר אם תצטרך להגיש תביעה.

 איך עובד ביטוח רכב

בתמורה לתשלום פרמיה, חברת הביטוח מסכימה לשלם את ההפסדים שלך כפי שמתואר בפוליסה שלך. הפוליסות מתומחרות בנפרד כדי לאפשר לך להתאים אישית את סכומי הכיסוי כך שיתאימו לצרכים ולתקציב המדויק שלך. תנאי הפוליסה הם בדרך כלל פרקי זמן של שישה או 12 חודשים וניתנים לחידוש. מבטח יודיע ללקוח מתי הגיע הזמן לחדש את הפוליסה ולשלם פרמיה נוספת.

לא משנה אם הם מחייבים סכום מינימלי של ביטוח רכב, ישנה דרישה מבעלי רכב לשאת באחריות לפגיעה גופנית, המכסה עלויות הקשורות לפציעות או למוות שאתה או נהג אחר גורמים בזמן נהיגה במכונית שלך. הם עשויים גם לדרוש חבות נזק לרכוש, אשר מחזירה אחרים על נזק שאתה או נהג אחר המפעיל את המכונית שלך גורם לרכב אחר או לרכוש אחר.

החוק מחייב את בעלי המכוניות לשאת בתשלומים רפואיים או הגנה מפני פציעה אישית,  אשר מחזירה הוצאות רפואיות עבור פציעות שנגרמו לך או לנוסעיך. זה גם יכסה אובדן שכר והוצאות נלוות אחרות.

כיסוי נהג לא מבוטח מחזיר אותך כאשר תאונה נגרמת על ידי נהג שאין לו ביטוח רכב 3 . כיסוי נהיגה לא מבוטח נועד להגן עליך כאשר אתה מעורב בתאונה עם נהג שיש לו ביטוח כלשהו אך לא מספיק כדי לכסות את מלוא העלות של התביעה.

קבלת פוליסת ביטוח רכב מעל גבולות המינימום שנקבעו בחוק עשוי להגדיל את עלות הכיסוי, אך היא עשויה להועיל לך מאוחר יותר אם אתה מעורב בתאונה.

על מי מגן כיסוי ביטוח רכב?

פוליסת ביטוח רכב תכסה אותך ואת בני המשפחה האחרים בפוליסה, בין אם נוהגים ברכבך או ברכב של מישהו אחר (ברשותם). הפוליסה שלך מספקת כיסוי גם למי שאינו בפוליסה שלך ונוהג ברכב שלך בהסכמתך.

ביטוח רכב אישי מכסה רק נהיגה אישית. זה לא יספק כיסוי אם אתה משתמש במכונית שלך למטרות מסחריות – כגון ביצוע משלוחים. זה גם לא יספק כיסוי אם אתה משתמש במכונית שלך לעבודה עבור שירותי שיתוף נסיעות כגון Uber או Lyft. חלק ממבטחי רכב מציעים כיום מוצרי ביטוח משלימים (בתשלום נוסף) המרחיבים את הכיסוי לבעלי רכבים המספקים שירותי שיתוף נסיעות.

בעוד שסוגים אחרים של ביטוח כגון בריאות וביטוח בית עשויים להיראות חשובים יותר, אם אתה בעל רכב, ללא קשר אם המדינה שלך דורשת ביטוח רכב, פוליסת ביטוח יכולה לחסוך לך הרבה כסף והחמרה בטווח הארוך. זכור לחפש את תעריפי ביטוח הרכב הטובים ביותר כדי למצוא את הכיסוי שאתה צריך במחיר שאתה יכול להרשות לעצמך.

5/5 - (82 votes)
נגישות