למה צריך ביטוח מחלות קשות ?

למה צריך ביטוח מחלות קשות ?

מחלות קשות בין אם הן קיימות מלידה ובין אם צצו באמצע החיים מעמידות את החולה ובני משפחתו במצב כלכלי לא פשוט מסיבות רבות אי יכולת לעבוד או הפסד רב של ימי עבודה בשל כאבים, בדיקות ,מכשור רפואי (למשל כיסא גלגלים), טיפולים מיוחדים, מוניות (אובדן יכולת נהיגה) וכדומה.

מחלה קשה יכולה להיות בדרגות שונות החל מאחוז נכות נמוך ועד 100% נכות! במקרה כזה, ללא כיסוי מתאים יהיה קשה להתקיים כלכלית ולסייעה בפרנסת המשפחה.

מה זאת פוליסה למחלות קשות?

ביטוח מחלות קשות מעניק פיצוי כספי חד פעמי בעת גילוי מחלה קשה מתוך רשימה של מחלות הרשומות בתנאי הפוליסה (לדוגמה, סרטן, מחלות לב כלי דם, שבץ מוחי, אי ספיקת כליות ועוד…). באמצעות סכום הפיצוי המשולם בפוליסה זו, ניתן להתמודד באופן טוב יותר עם המצב הרפואי החדש לצד שמירה על רמת חיים נאותה בתקופת המחלה.

איך נקבע סכום הפיצוי?

סכום הפיצוי הינו קבוע וידוע מראש ונקבע בעת ההצטרפות לביטוח מאחר וסכום הפיצוי שנקבע צריך לקחת בחשבון את אובדן ההכנסה של המבוטח יש להתייעץ עם מומחה בעל רישיון על מנת לקבוע את סכום הביטוח המשקף את רמת החיים של המבוטח.

האם קיים שוני בין חברות הביטוח בפיצוי מחלות קשות?

כן. כל חברה מפרסמת את מספר המחלות ושמות המחלות שהיא מכסה לפי תנאי הפוליסה לדוגמה חברת כלל מכסה 33 מחלות לעומת חברת הראל 39, בנוסף ישנם חברות שניתן לתבוע את סכום הפיצוי בפוליסה יותר מפעם אחת לדוגמה מקרה חוזר או מחלה אחרת חלילה. על מנת להתאים את הכיסוי המתאים חשוב לבצע התאמת צרכים מסודרת וקפדנית.

כמה עולה ביטוח למחלות קשות?

ביטוח מחלות קשות כמו שהסברנו קודם הינו ביטוח רפואי המעניק פיצוי. המחיר משתנה בהתאם למצבו הרפואי של המבוטח, מינו וגילו. כמו כן קיימת התפתחו פרמיה שונה בין חברה לחברה ובחלק מהחברות המחיר מתקבע בגיל 65 וכך ונוצרים פערים בין החברות השונות הן במחיר הביטוח והן בכיסוי עצמו. לכן חשוב תמיד לבדוק את התיק הביטוח ולעדכן מחירים.

לדוגמה, עבור אישה בת 40 במצב בריאותי טוב לא מעשנת, פוליסה יכולה לעלות מ 50 ₪ ומעלה לחודש עבור 100,000 שח בביטוח מחלות קשות. עם זאת, עלות הפוליסה עשויה להשתנות בהתאם לספק שתבחר, גילך ובריאותך. אם אתה רוצה לחסוך כסף על ביטוח מחלות קשות, עליך לחפש אצל לפחות שלושה עד ארבעה ספקים לפני שאתה רוכש

מהו ביטוח מחלות קשות?

כאשר כיסוי ביטוח בריאות מתכוון להפחית את הכאב של חשבונות רפואיים כשאתה חולה, ביטוח מחלות קשות נוצר כדי לעזור לכסות חשבונות והוצאות אחרים שעומדים בפניך כאשר אתה חולה ואינו מסוגל לעבוד.

באופן כללי, הכספים מפוליסת ביטוח מחלות קשות משמשים לתשלום הוצאות מחיה כמו שכר דירה או משכנתא, מזון, תשלומי רכב, טיפול בילדים ואפילו הסעות לטיפול. עם זאת, אתה יכול להשתמש בכספים מהפוליסה שלך איך שתרצה, מכיוון שבדרך כלל תקבל סכום חד פעמי של סכום הפוליסה שלך ברגע שתביעתך תתקבל.

אילו מחלות מכוסות בביטוח מחלות קשות?

רוב פוליסות הביטוח למחלות קשות מתחילות כאשר אתה סובל ממצב כמו התקף לב, שבץ, סרטן, השתלת איברים או מעקף כלילי, אך חלק מהפוליסות כוללות מגוון רחב יותר של מצבים כולל עיוורון, חירשות או שיתוק. כאשר אתה משווה פוליסות וספקי ביטוח מחלות קשות, וודא שיש לך הבנה של מספר המחלות והמצבים הרפואיים המתאימים לכיסוי.

האם כדאי לקנות ביטוח מחלות קשות?

כדאי לרכוש ביטוח מחלות קשות בדיוק כמו כל סוג אחר של ביטוח, ביטוח מחלות קשות עשוי להציל חיים אם אתה באמת צריך את זה. אחרי הכל, הכיסוי הזה יכול להחזיק אותך כלכלית אם אתה נפגע ממחלה קשה ואינך יכול לעבוד.

אתה יכול להשתמש בתשלום מזומן של ביטוח מחלות קשות כדי לכסות מצרכים, הוצאות רפואיות מהכיס, מרשמים, הובלה לטיפול וממנו, ושכר הדירה או המשכנתא שלך. מהצד השני, אתה עלול להתאמץ לכסות את החשבונות האלה אם אין לך את הכיסוי החשוב הזה במקום.

תביעה לדוגמה לכיסוי מחלות קשות :

עמית חמו

אל תישארו לבד ולא מכוסים בביטוח מחלות קשות!

השאירו פרטים ונשמח לעזור לכם בבחירת הכיסוי מחלות קשות המתאים לכם.

5/5 - (114 votes)
נגישות